Zadzwoń: 793-988-988 - Email [email protected]

Badania i rozwój

Wiemy jak ważny jest odpowiedni rozwój dziecka. Żeby to osiągnąć potrzebujemy jak najwięcej informacji o dziecku. O jego silnych i słabych stronach. O jego predyspozycjach i potencjale. Mając taką wiedzę, możemy przystąpić do treningu, który uwzględni charakterystykę danego zawodnika i pozwoli mu osiągnąć progres.
Dlaczego w Hiszpanii, Anglii czy Francji poziom rozwoju zawodników jest dużo większy niż w Polsce? Tam już od najmłodszych lat każdy z zawodników przechodzi testy i badania określające jego poziom i predyspozycje. Wyniki tych testów pomagają zauważyć wady postawy, błędy ruchowe oraz je naprawić. Dzięki temu osiągają szybszy i lepszy rozwój.

Trening

„Szyty na miarę”
To trening dostosowany do umiejętności i potrzeb dziecka. Na pierwszych zajęciach oceniamy umiejętności zawodnika i tworzymy jego profil. Na tej podstawie przygotowujemy plan treningowy uwzględniający słabe i silne strony zawodnika. Przykładowo jeśli ktoś ma słabą lewą nogę, uwzględniamy to i koncentrujemy się bardziej na lewej nodze; jeśli ktoś ma słaby strzał i chce go poprawić, kładziemy większy nacisk na strzał; jeśli ktoś gorzej prowadzi piłkę, poświęci więcej czasu na prowadzenie piłki. Trening dla dziecka!
„Sam na sam”
To trening, w którym trener poświęca większą uwagę zawodnikowi, ponieważ nie ma do upilnowania 22 zawodników, tylko trenuje w małej grupie (maksymalnie z 8 osobami). Taka forma pozwala na bieżąco korygować błędy zawodnika i pomagać. W większej grupie zawodnik często wykonuje coś źle, a trener tego nie zauważa. Kształtują się wtedy nieprawidłowe nawyki, przyzwyczajenia i ciężko później to zmienić. U nas zawodnik ma lepszy kontakt z trenerem, a trener z zawodnikiem. Trener obserwuje zawodnika przez cały czas! Zapewniamy, że taka forma to najlepsza droga do postępu w poszczególnych elementach.
„Bezpieczny trening”
To trening, który jest rejestrowany za pomocą nowoczesnego sprzętu badawczego. Pozwala on analizować jaką pracę wykonał zawodnik oraz jak pracowało jego serce. To bardzo ważne, żeby trening był dostosowany do możliwości dziecka – żeby nie był za intensywny, bo zdrowie jest najważniejsze! Każdy zawodnik będzie wyposażony w pasek ze sport testerem oraz zegarek. Taka kontrola pozwoli nam optymalnie dostosować intensywność treningu do zawodnika.
Przykład: 10 letni Tomek trenował w klubie piłkarskim i nie rozwijał się tak jak oczekiwano. Podczas naszej analizy okazało się, że Tomek miał zbyt duże obciążenie treningowe. Gdy zmniejszyliśmy mu intensywność treningów, miał więcej energii, uśmiechu, siły i zaczął rozwijać się szybciej.
Ocena i podsumowanie.
Na koniec cyklu treningowego zawodnik otrzymuje ocenę swoich dotychczasowych treningów oraz opinię trenera. Otrzymuje dostęp do strony internetowej, gdzie po zalogowaniu będzie miał możliwość wglądu do swojego profilu ze zdjęciem, wynikami testów oraz oceną trenera i wskazówkami na przyszłość.

Ocena i podsumowanie

Na koniec cyklu treningowego zawodnik otrzymuje ocenę swoich dotychczasowych treningów oraz opinię trenera. Otrzymuje dostęp do strony internetowej, gdzie po zalogowaniu będzie miał możliwość wglądu do swojego profilu ze zdjęciem, wynikami testów oraz oceną trenera i wskazówkami na przyszłość.

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...